Podatek CIT 2018 oraz aktualne problemy

bez noclegu / z noclegiem - szczegóły w harmonogramie

Miejscowość: Karpacz (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2018-11-30 Zobacz inne terminy tego kursu.

Celem szkolenia "Podatek CIT 2018 oraz aktualne problemy" jest przedstawienie uczestnikom wiedzy na temat uchwalonych zmian w prawie podatkowym wchodzących w życie w 2018 roku. Program szkolenia obejmuje zmiany dotyczące najczęstszych obszarów podatkowych firmy w zakresie podatku dochodowego CIT. Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych mają na celu przede wszystkim zwiększenie wpływów budżetowych oraz ściągalności podatku CIT. W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zarówno znowelizowane przepisy prawa podatkowego jak również nowe zastosowania rozwiązań wynikające z praktyki.

I. Najważniejsze zmiany w podatku CIT od sierpnia 2017

1. Wprowadzenie jednorazowej amortyzacji nakładów na środki trwałe w kwocie do 100.000 PLN

Nowe zasady rozliczania podatku dochodowego w przypadku zakupu biletów u zagranicznych przewoźników lotniczych

II. Najważniejsze zmiany w podatku CIT, w 2018

1. Wprowadzenie tzw. minimalnego podatku dochodowego w odniesieniu do podatników posiadających nieruchomości komercyjne handlowo-usługowe oraz budynki sklasyfikowane jako biurowe

2. Zmiany w zakresie ulgi badawczo – rozwojowej

3. Ograniczenie tzw. zwolnienia dla dywidend

4. Wprowadzenie do ustawy o CIT nowego źródła przychodów - zyski kapitałowe

5. Nowa kategoria przychodowa – przychody z tytułu nieodpłatnego przekazania rzeczy i praw

6. Zmiany w zakresie możliwości zaliczania odsetek do kosztów podatkowych

7. Wprowadzenie limitu w zakresie kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do nabywanych usług niematerialnych

8. Brak możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych tzw. nagród z zysku

9. Strata z tytułu zbycia wierzytelności kosztem w kwocie netto

10. Doprecyzowanie przepisów w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów ze zbycia wierzytelności oraz strat ze zbycia wierzytelności

11. Podwyższenie kwoty umożliwiającej jednorazową amortyzację do 10.000 PLN

12. Ograniczenie w możliwości zaliczania do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych / opłat licencyjnych w odniesieniu do wartości niematerialnych i prawnych (m.in. znaki towarowe) w przypadku, gdy kwota odpisów przekroczy przychód podmiotu zbywającego

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Posiada wieloletnią praktykę w spółkach audytorskich, duże doświadczenie w przeprowadzaniu nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych oraz dydaktyczne w szkołach wyższych.

Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT jak i materiałów na kursy dla administracji podatkowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów.

Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych, rachunkowości oraz przekształceniach form organizacyjno-prawnych.

Szkolenie przygotowane i przeprowadzone profesjonalnie. Informacje przekazane obrazowo, poparte dodatkowymi materiałami. Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie

Agnieszka Dziwińska
Helden Helt & Fischer

Szkolenie na wysokim poziomie, spełniające wszelkie oczekiwania. Zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Dużym plusem jest możliwość uzyskania obszernych konsultacji wg potrzeb Klienta.

Alicja Pląsek
Biuro Rachunkowe Alicja Pląsek

Szkolenie świetnie zorganizowane. Wykładowca poruszał tematy najbardziej aktualne i praktyczne

Alina Żukrowska