Podatek CIT 2018 oraz aktualne problemy

Miejscowość: Katowice (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2018-11-16 Zobacz inne terminy tego kursu.

Celem szkolenia "Podatek CIT 2018 oraz aktualne problemy" jest przedstawienie uczestnikom wiedzy na temat uchwalonych zmian w prawie podatkowym wchodzących w życie w 2018 roku. Program szkolenia obejmuje zmiany dotyczące najczęstszych obszarów podatkowych firmy w zakresie podatku dochodowego CIT. Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych mają na celu przede wszystkim zwiększenie wpływów budżetowych oraz ściągalności podatku CIT. W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zarówno znowelizowane przepisy prawa podatkowego jak również nowe zastosowania rozwiązań wynikające z praktyki.

I. Najważniejsze zmiany w podatku CIT od sierpnia 2017

1. Wprowadzenie jednorazowej amortyzacji nakładów na środki trwałe w kwocie do 100.000 PLN

Nowe zasady rozliczania podatku dochodowego w przypadku zakupu biletów u zagranicznych przewoźników lotniczych

II. Najważniejsze zmiany w podatku CIT, w 2018

1. Wprowadzenie tzw. minimalnego podatku dochodowego w odniesieniu do podatników posiadających nieruchomości komercyjne handlowo-usługowe oraz budynki sklasyfikowane jako biurowe

2. Zmiany w zakresie ulgi badawczo – rozwojowej

3. Ograniczenie tzw. zwolnienia dla dywidend

4. Wprowadzenie do ustawy o CIT nowego źródła przychodów - zyski kapitałowe

5. Nowa kategoria przychodowa – przychody z tytułu nieodpłatnego przekazania rzeczy i praw

6. Zmiany w zakresie możliwości zaliczania odsetek do kosztów podatkowych

7. Wprowadzenie limitu w zakresie kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do nabywanych usług niematerialnych

8. Brak możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych tzw. nagród z zysku

9. Strata z tytułu zbycia wierzytelności kosztem w kwocie netto

10. Doprecyzowanie przepisów w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów ze zbycia wierzytelności oraz strat ze zbycia wierzytelności

11. Podwyższenie kwoty umożliwiającej jednorazową amortyzację do 10.000 PLN

12. Ograniczenie w możliwości zaliczania do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych / opłat licencyjnych w odniesieniu do wartości niematerialnych i prawnych (m.in. znaki towarowe) w przypadku, gdy kwota odpisów przekroczy przychód podmiotu zbywającego

Ekspert Instytutu

Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych

W ramach samorządu zawodowego, pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Zamiejscowego Sądu Dyscyplinarnego KIDP.

Prowadzi cykliczne szkolenia dla doradców podatkowych zrzeszonych w Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Od 1999 roku dyrektor w firmie księgowej.

Od 2009 roku członek zarządu podmiotu o zasięgu ogólnopolskim, zajmującego się outsourcingową obsługą księgową podmiotów gospodarczych. Aktualnie firma świadczy kompleksową obsługę księgowo-finansową i podatkową na rzecz niemal 600 podmiotów gospodarczych o różnych profilach działalności, w tym ponad 230 spółek prawa handlowego.

Ponadto od 2009 roku świadczy usługi doradztwa podatkowego w ramach własnej kancelarii doradcy podatkowego.

Znakomity wykładowca łączący bogatą praktykę z niezwykłą umiejętnością przekazywania wiedzy.

Od 2010 roku prowadzi szkolenia dotyczące tematyki podatkowej i kadrowej, w szczególności z zakresu podatku od towarów i usług.

W latach 2010-2017 przeprowadziła około 1100 godzin szkoleń z czego 400 dotyczących podatku od towarów i usług.