Split Payment - system podzielonej płatności od 1 lipca 2018

Miejscowość: Szczecin (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2018-11-23 Zobacz inne terminy tego kursu.

Celem szkolenia "Split Payment " jest przedstawienie uczestnikom wiedzy na temat obowiazującego od dnia 1 lipca 2018 r. mechanizmu podzielonej płatności. Stanowi to istotną rewolucję w rozliczeniu podatku od towarów i usług, która ma bezpośrednie przełożenie na płynność finansową przedsiębiorstw i sposób dokonywanych płatności. Przepisy, które weszły w życie przepisy wiążą się również ze zmianami kształtu deklaracji VAT – 7.

1. Zmiana w ustawie o VAT - mechanizm podzielonej płatności („split payment”)

• Podzielona płatność – nowela VAT oraz Prawa Bankowego od lipca 2018
  • Metoda dobrowolna czy obowiązkowa – czy „split payment” będzie dotyczył każdego podatnika VAT?
  • Jak się przygotować do „split payment” oraz jaki wpływ na firmę będzie miał „split payment”?
  • Korzyści zastosowania „split payment”

2. Rachunek VAT – nowa usługa w systemie bankowym

• Kto będzie miał  rachunek VAT i jak to się robi?
  • „Dedykowany komunikat przelewu” – przelew zdefiniowany w ustawie o VAT
  • Czy dostawca ma wpływ na wybór metody płatności od kupującego?
  • Jak rozliczyć transakcję przy zastosowaniu „split payment”?
  • Do kogo należą środki zgromadzone na rachunku VAT
  • Na co czy można przeznaczyć środki zgromadzone na rachunku VAT?
  • Jak zasilać i obciążać rachunek VAT?

3. Odpowiedzialność za rozliczenia w trybie „split payment”

4. Częściowe opłacenie faktury, brak zapłaty, zapłata w części a „split payment”?

• Częściowe opłacenie faktury, brak zapłaty, zapłata w części a „split payment”?
  • Podatnicy VAT zwolnieni a „split payment”?
  • Podatnicy stosujący „odwrotne obciążenie” a „split payment”
  • Osoby  fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej a „split payment”
  • Formy płatności  transakcji handlowych a „split payment”

5. Zmiany w sposobie rozliczeń VAT po wprowadzeniu „split payment”

• Prawo do odliczenia VAT a „split payment”
  • Termin zwrotu VAT a „split payment”
  • Transakcje międzynarodowe a „split payment”

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Posiada wieloletnią praktykę w spółkach audytorskich, duże doświadczenie w przeprowadzaniu nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych oraz dydaktyczne w szkołach wyższych.

Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT jak i materiałów na kursy dla administracji podatkowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów.

Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych, rachunkowości oraz przekształceniach form organizacyjno-prawnych.

Szkolenie przygotowane i przeprowadzone profesjonalnie. Informacje przekazane obrazowo, poparte dodatkowymi materiałami. Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie

Agnieszka Dziwińska
Helden Helt & Fischer

Szkolenie na wysokim poziomie, spełniające wszelkie oczekiwania. Zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Dużym plusem jest możliwość uzyskania obszernych konsultacji wg potrzeb Klienta.

Alicja Pląsek
Biuro Rachunkowe Alicja Pląsek

Szkolenie świetnie zorganizowane. Wykładowca poruszał tematy najbardziej aktualne i praktyczne

Alina Żukrowska