Jak dobrze przygotować się do kontroli podatkowej i celno-skarbowej? Kontrola podatkowa i celno-skarbowa w pigułce

2. wykładowców jednocześnie

Miejscowość: Warszawa (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2018-11-23 Zobacz inne terminy tego kursu.

Celem szkolenia "Jak dobrze przygotować się do kontroli podatkowej i celno-skarbowej?" jest przygotowanie podatnika, w tym pracowników działu księgowości do kontaktu z urzędem skarbowym (urzędem celno-skarbowym) oraz do obrony w toku kontroli oraz postępowania podatkowego swego stanowiska.

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną zasady postępowania z punktu widzenia organu podatkowego oraz podatnika, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych rozwiązań zarówno po stronie podatnika, jak i organu podatkowego.

Szkolenie prowadzone jest w oparciu innowacyjną metodę kształcenia, polegającą na przeprowadzeniu zajęć przez dwóch wykładowców, przedstawiających punkt widzenia organów podatkowych oraz podatnika.
Podczas trwania zajęć istnieje możliwość zadawania pytań dotyczących omawianych zagadnień. Bezpośrednio po zakończeniu szkolenia przewiduje się czas na indywidualne konsultacje z wykładowcami.
Uczestnicy dostają materiały szkoleniowe, które w przejrzysty sposób przedstawiają tematykę kontroli podatkowej i celno – skarbowej.

1. Wstęp: kontrole prowadzone przez organy podatkowe i celno-skarbowe

• zasady doboru jednostek gospodarczych do kontroli
  • plany kontroli
  • kontrola podatkowa