Obrót międzynarodowy w transakcjach towarowych i usługowych a podatek od towarów i usług

Miejscowość: Warszawa (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2018-11-22 Zobacz inne terminy tego kursu.

1. Rozliczanie usług międzynarodowych - polskie przepisy a przepisy unijne.

2. Ogólne zasady ustawy o podatku od towarów i usług - tzw. zasada odwrotnego obciążenia.

3. Podatnik z tytułu nabycia usług od podmiotu zagranicznego.

4. Miejsce świadczenia usług - specyficzne regulacje.

5. Definicja "podatnika" dla celów usług transgranicznych.

6. Stałe miejsce prowadzenie działalności gospodarczej a VAT.

7. Opodatkowanie VAT usług związanych z nieruchomościami.

8. Opodatkowanie VAT usług transportu pasażerów.

9. Targi, wystawy, imprezy sportowe i kulturalne a miejsce świadczenia.

10. Podmiot spoza Unii Europejskiej a rozliczanie niektórych rodzajów usług.

11. Rozliczanie usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych – procedura MOSS

12. Informacje podsumowujące.

13. Powstanie obowiązku podatkowego (art. 19a).

14. Faktury przy usługach międzynarodowych (art. 106a).

15. Wewnątrzwspólnotowa dostawa i nabycie towarów – definicja i charakterystyka

16. Magazyn konsygnacyjny – zasady i warunki zastosowania

17. Moment powstania obowiązku podatkowego w transakcjach wewnątrzwspólnotowych

18. Podstawa opodatkowania przy WDT i WNT

19. Podstawa zastosowania stawki 0% przy WDT

20. Obowiązki rejestracyjne podatników uczestniczących w obrocie międzynarodowym

Ekspert Instytutu

Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych

W ramach samorządu zawodowego, pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Zamiejscowego Sądu Dyscyplinarnego KIDP.

Prowadzi cykliczne szkolenia dla doradców podatkowych zrzeszonych w Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Od 1999 roku dyrektor w firmie księgowej.

Od 2009 roku członek zarządu podmiotu o zasięgu ogólnopolskim, zajmującego się outsourcingową obsługą księgową podmiotów gospodarczych. Aktualnie firma świadczy kompleksową obsługę księgowo-finansową i podatkową na rzecz niemal 600 podmiotów gospodarczych o różnych profilach działalności, w tym ponad 230 spółek prawa handlowego.

Ponadto od 2009 roku świadczy usługi doradztwa podatkowego w ramach własnej kancelarii doradcy podatkowego.

Znakomity wykładowca łączący bogatą praktykę z niezwykłą umiejętnością przekazywania wiedzy.

Od 2010 roku prowadzi szkolenia dotyczące tematyki podatkowej i kadrowej, w szczególności z zakresu podatku od towarów i usług.

W latach 2010-2017 przeprowadziła około 1100 godzin szkoleń z czego 400 dotyczących podatku od towarów i usług.