Zwolnienia przedmiotowe oraz wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodu

Miejscowość: Warszawa
Termin: 2018-11-23 Zobacz inne terminy tego szkolenia.

1. Zwolnienia przedmiotowe

• zwolnienia odszkodowań
  • zwolnienia nagród i wygranych
  • zwolnienia zasiłków i innych kwot pomocowych
  • zwolnienia związane ze stosunkiem pracy (pracownicze)
  • zwolnienia dotyczące nieruchomości
  • zwolnienia dotyczące emerytów, rencistów i kombatantów
  • zwolnienia stypendiów
  • zwolnienia dotacji, subwencji
  • zwolnienia niektórych dochodów kapitałowych
  • zwolnienia niektórych przychodów z działalności wykonywanej osobiście
  • zwolnienia niektórych przychodów z działalności gospodarczej

2. Koszty uzyskania przychodów

• definicja kosztów uzyskania przychodów
  • przyporządkowanie kosztów uzyskania przychodów do źródła ich pozyskania
  • poniesienie kosztu
  • celowość wydatku i związek z przychodem
  • wydatki budzące wątpliwości organów podatkowych: usługi marketingowe i inne usługi niematerialne, wydatki na ubiór dla przedsiębiorcy i pracowników, wydatki na reprezentację
  • koszty pracownicze
  • podział kosztów między działalność opodatkowaną i nieopodatkowaną (np. rolniczą)
  • potrącalność kosztów bezpośrednio związanych z przychodem i innych w czasie, dzień poniesienia kosztu
  • koszty zaniechanych inwestycji
  • koszty z tytułu wynagrodzeń oraz narzutów na wynagrodzenia
  • koszty zbycia nieruchomości
  • ryczałtowe koszty uzyskania przychodu
  • wydatki nieuznawane za koszty uzyskania przychodu

Ekspert Instytutu

Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych

W ramach samorządu zawodowego, pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Zamiejscowego Sądu Dyscyplinarnego KIDP.

Prowadzi cykliczne szkolenia dla doradców podatkowych zrzeszonych w Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Od 1999 roku dyrektor w firmie księgowej.

Od 2009 roku członek zarządu podmiotu o zasięgu ogólnopolskim, zajmującego się outsourcingową obsługą księgową podmiotów gospodarczych. Aktualnie firma świadczy kompleksową obsługę księgowo-finansową i podatkową na rzecz niemal 600 podmiotów gospodarczych o różnych profilach działalności, w tym ponad 230 spółek prawa handlowego.

Ponadto od 2009 roku świadczy usługi doradztwa podatkowego w ramach własnej kancelarii doradcy podatkowego.

Znakomity wykładowca łączący bogatą praktykę z niezwykłą umiejętnością przekazywania wiedzy.

Od 2010 roku prowadzi szkolenia dotyczące tematyki podatkowej i kadrowej, w szczególności z zakresu podatku od towarów i usług.

W latach 2010-2017 przeprowadziła około 1100 godzin szkoleń z czego 400 dotyczących podatku od towarów i usług.