Ceny transferowe 2019

nowelizacja przepisów od 1 stycznia 2019 roku

Miejscowość: Wrocław (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2019-03-21 — 2019-03-22 Zobacz inne terminy tego kursu.

Rok 2018 jest nadal rokiem, za który podatnicy mają obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych w terminach do końca września 2019 roku. Rok 2019 przynosi zmiany w tworzeniu dokumentacji i podmiotach powiązanych.

1. Wskazanie podstawowych obszarów cen transferowych

• pojęcie ceny transferowej
  • pojęcie podmiotów powiązanych w tym podmiotów, na które znaczący wpływ wywiera
  • pojęcie transakcji kontrolowanej
  • powiązania pośrednie

2. Zasada ceny rynkowej i jej obrony w dokumentacji

• metody ustalania cen transferowych
  • określenie wysokości dochodu lub straty przez organ podatkowy
  • korekta cen transferowych
  • usługi o niskiej wartości
  • transakcje dotyczące pożyczki
  • korekta dochodów podatnika przez administrację podatkową

3. Dokumentacja cen transferowych w ujęciu praktycznym

• kategorie transakcji
  • wartości transakcji
  • wyłączenia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji podatkowej tzw. Local file
  • transakcje z podmiotami z rajów podatkowych
  • elementy lokalnej dokumentacji podatkowej
  • elementy dokumentacji podatkowej (grupowej) tzw. Master file – dokumentacja grupowa jako element lokalnej dokumentacji podatkowej

4. Analiza porównawcza lub analiza zgodności (elementy oraz zasady opracowania), kiedy należy ją sporządzić i na podstawie jakich danych?

5. Na czym polega i jak wygląda kontrola cen transferowych

• przebieg
  • terminy
  • uprawnienia kontrolowanego oraz obowiązki kontrolującego
  • dokumenty

6. Rozporządzenia wykonawcze doprecyzowujące nową ustawę

• w sprawie sposobu zapewnienia zgodności warunków pomiędzy podmiotami powiązanymi będącymi podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych warunkami, jakie ustaliłyby między sobą podmioty niepowiązane
  • w sprawie sposobu i trybu eliminowania podwójnego opodatkowania w przypadku korekty zysków podmiotów powiązanych
  • w sprawie szczegółowego zakresu elementów lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych
  • w sprawie szczegółowego danych przekazywanych w informacjach o cenach transferowych oraz sposobu jej wypełnienia przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych

7. Przykłady tworzenia dokumentacji dla usług finansowych, towarowych, budowlanych

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Posiada wieloletnią praktykę w spółkach audytorskich, duże doświadczenie w przeprowadzaniu nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych oraz dydaktyczne w szkołach wyższych.

Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT jak i materiałów na kursy dla administracji podatkowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów.

Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych, rachunkowości oraz przekształceniach form organizacyjno-prawnych.

Szkolenie przygotowane i przeprowadzone profesjonalnie. Informacje przekazane obrazowo, poparte dodatkowymi materiałami. Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie

Agnieszka Dziwińska
Helden Helt & Fischer

Szkolenie na wysokim poziomie, spełniające wszelkie oczekiwania. Zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Dużym plusem jest możliwość uzyskania obszernych konsultacji wg potrzeb Klienta.

Alicja Pląsek
Biuro Rachunkowe Alicja Pląsek

Szkolenie świetnie zorganizowane. Wykładowca poruszał tematy najbardziej aktualne i praktyczne

Alina Żukrowska